Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spór Hortexu z Hortino

06 lutego 2001 | Regiony Polski - Podkarpackie | NM

Spór Hortexu z Hortino

Holding Hortex SA złożył do sądu pozew przeciwko spółce Hortino z Leżajska zarzucając, że nazwa leżajskiej firmy jest podobna do Hortexu, co powoduje pomyłki konsumentów.

Jeszcze do niedawna zakład w Leżajsku wchodził w skład holdingu Hortex SA. W zeszłym roku władze Hortexu same zaproponowały sprzedaż zakładu w Leżajsku. Nabyła go spółka założona przez pracowników, dostawców owoców i warzyw oraz kilka samorządów. Nowa spółka przyjęła nazwę Hortino i nazwę tę zarejestrował Urząd Patentowy. Jej przedstawiciele twierdzą, że z władzami Hortexu omawiane były wszystkie szczegółowe warunki kupna zakładu i zarząd Hortexu doskonale wiedział, że w Leżajsku będą nadal produkowane mrożonki, a nie np. samoloty.

W opinii dyrekcji Hortino, zarząd Hortexu sądził, że spółka z Leżajska nie poradzi sobie na rynku i szybko upadnie. Gdy się okazało, że wyroby Hortino wygrywają konkurencję z wyrobami Hortexu, władze holdingu przystąpiły do ataku i chcą pozbyć się niewygodnego konkurenta. Tymczasem przedstawiciele Hortexu utrzymują, że nazwa leżajskiej spółki jest podróbką znaku renomowanej firmy i są przekonani, że wygrają proces w sądzie.

MAT

Brak okładki

Wydanie: 2232

Spis treści

Regiony Polski - Warmińsko-Mazurskie

Listy

Regiony Polski - Mazowieckie

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament