Markus Babbel z Liverpoolu i strzelec samobójczej bramki Hermes Desio (Alaves).

(C) REUTERS

Puchar UEFA dla Liverpoolu

Dziewięć goli, w tym jeden "złoty", w finale z dogrywką

Liverpool FC zdobył piłkarski Puchar UEFA za sezon 2000 - 2001, drugie co do ważności klubowe trofeum w Europie. W finale, rozegranym w Dortmundzie, pokonał po dogrywce debiutujące w rozgrywkach pucharowych hiszpańskie Deportivo Alaves 5:4. "Złoty gol", kończący mecz, zdobyty został po strzale samobójczym, na trzy minuty przed końcem dogrywki.

Już w 4. minucie, po dośrodkowaniu McAllistera z rzutu wolnego, Babbel zdobył głową pierwszą bramkę dla Liverpoolu. Niecały kwadrans później Gerrard z podania Owena strzelił drugą. Liverpool prowadził 2:0 i mógł zacząć się cieszyć. Jego kibice śpiewali na trybunach i mało kto się spodziewał, że Anglicy mogą przegrać. Hiszpanie wyszli na trzęsących się nogach,...