Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przeszkód coraz mniej

26 listopada 2002 | Dobra firma | GB

FIRMA NA CeTO

Jak pozyskać kapitał na rynku pozagiełdowym

Przeszkód coraz mniej

Dzięki uproszczeniu procedury zdobycie kapitału na rynku pozagiełdowym CeTO jest prostsze niż kiedykolwiek. Dzięki Centralnej Tabeli Ofert szansę mają również małe i średnie przedsiębiorstwa, które skazane były do niedawna na rozwój finansowany środkami własnymi i kredytami bankowymi.

- Procedury związane z wejściem spółki na rynek publiczny są dziś znacznie prostsze niż dawniej - przekonuje Piotr Wiśniewski, prezes Centralnej Tabeli Ofert. Jego zdaniem małe zainteresowanie rynkiem pozagiełdowym (podobnie zresztą jak giełdowym) ma związek z sytuacją gospodarczą. - Kryzys dotknął przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których stworzona została CeTO. Dlatego z faktu, że emitenci nie garną się na rynek, nie wyciągałbym pochopnych wniosków - dodaje Wiśniewski.

Centralna Tabela Ofert została utworzona w 1996 r. przez biura maklerskie jako tzw. rynek nieurzędowy, na którym notowane miały być spółki małe, nie mające środków, by zadebiutować na giełdzie. Przez CeTO przewinęło się kilka spółek, które weszły potem na Giełdę Papierów Wartościowych, do której obecnie należy ponad 41 proc. kapitału CeTO.

Uproszczone procedury

Zmiany w otoczeniu prawnym, które...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2783

Spis treści

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament