Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co czyta człowiek myślący

26 listopada 2002 | Kultura | NŁ

Nowa seria Rebisu

Co czyta człowiek myślący

"Biblioteczka Człowieka Myślącego" to nowa seria wydawnictwa Rebis poświęcona propagowaniu filozofii i racjonalnego myślenia. Wydane w kieszonkowym formacie tomiki przedstawiają najważniejsze pytania związane z etyką, odczuwaniem i postrzeganiem świata.

Ukazały się na razie trzy tytuły: "Myśl. Zaproszenie do filozofii", "Sens dobra. Wprowadzenie do etyki" i "Emocje. Naukowo o uczuciach". Autorem dwóch pierwszych jest Simon Blackburn, profesor filozofii na Uniwersytecie w Cambridge, trzeciej zaś - Dylan Evans, naukowiec z Wydziału Filozofii londyńskiego King's College. "Myśl" i "Sens dobra" Blackburna nie mają układu chronologicznego, lecz problemowy. Autor wciąga czytelnika w dysputę filozoficzną: stawia pytania i formułuje tezy, a myśli wielkich filozofów przytacza tylko jako przykład przyjętych rozwiązań.

"Emocje" Dylana Evansa to z kolei książka o uczuciach pisana z naukowym chłodem. Autor odwołuje się do aktualnych badań z antropologii kulturowej, psychologii i neurologii. Umiejętność radzenia sobie z emocjami jest - zdaniem autora - drogą do szczęścia. ł.G.

Brak okładki

Wydanie: 2783

Spis treści

Wojna z terroryzmem

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament