Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tłok w prywatyzacyjnej poczekalni

23 marca 1995 | Ekonomia | LO AK

Wydłużony czas oczekiwania

Tłok w prywatyzacyjnej poczekalni

Podczas ostatniego posiedzenia KERM zaakceptował projekt rozporządzenia Rady Ministrów, dotyczącego jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, które czekają na prywatyzację ponad dwa lata, czyli więcej, niż przewidziano w ustawie prywatyzacyjnej. W rozporządzeniu, które jeszcze musi zaakceptować Rada Ministrów, przewiduje się, że prywatyzacja tych spółek powinna się zakończyć do 31 grudnia 1996 roku.

W gronie 373 spółek, w których proces zmiany właściciela z państwowego na prywatnego odsuwa się, z różnych powodów, jest m. in. 47 spółek, które skierowano na indywidualną drogę prywatyzacji kapitałowej. Ministerstwo planuje zakończenie prywatyzacji jeszcze w tym roku.

Dlaczego nie można było przeprowadzić tego procesu w okresie ustawowych dwóch lat? Zapytaliśmy o to przedstawicieli zainteresowanych firm.

Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych Fosfory sp. z o. o.

Józef Kapusta, członek zarządu spółki uważa, że w przypadku dużych firm o niejednorodnym profilu produkcyjnym przygotowania do prywatyzacji, wymagające opracowania różnych analiz, mogą trwać nawet trzy lata. Inna sprawa, że w przypadku gdańskich Fosforów do wydłużenia tego procesu przyczyniły się trudności z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 436

Spis treści
Zamów abonament