31 maja 2004 | Sport | MŻ
źródło: Nieznane

Tenis - Roland Garros Porażka polskiego debla - Odpadł Roger Federer

Z PARYŻA

Marcin Matkowski przy meczbolu popełnił podwójny błąd serwisowy i polska para nie zagra w ćwierćfinale Roland Garros. Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga pokonali w niedzielę Niemiec Karsten Braasch i Ormianin Sargis Sargsian. W sobotę lider światowego rankingu Roger Federer przegrał z Gustavo Kuertenem (na zdjęciu).

Kiedy Matkowski serwował w trzecim secie było 5:4 i 40:30 dla Polaków. Pamiętając trzy podwójne błędy serwisowe tego zawodnika przy meczbolach w pierwszym meczu z Dammem i Sukiem, mogliśmy mieć pewne obawy, ale powtórka przychodziła do głowy chyba tylko najczarniejszym pesymistom. Niestety, stało się i rywale wygrali mecz 6:7 (5-7), 6:1, 8:6.

W pierwszym secie nie było przełamań serwisu, a polska para w drodze do tie-breaku obroniła pięć setboli przy stanie 5:6. Decydująca rozgrywka była zacięta, przełamanie serwisu rywali nastąpiło dopiero przy stanie 5:5. Drugiego seta, przerwanego przez deszcz, z naszego punktu wiedzenia jakby nie było, w trzecim Matkowski i Fyrstenberg prowadzili najpierw 4:2, potem 5:4. W obu momentach nastąpiło serwisowe nieszczęście. Najpierw trzy podwójne błędy (przy stanie 4:3) zrobił Fyrstenberg, a potem wspomniana wyżej niemoc dopadła przy...