Cel został osiągnięty

18 lipca 2005 | Sport | JP
źródło: Nieznane

SIATKÓWKA Polska w finałach mistrzostw świata. Decydował mecz z Bułgarią. Na koniec 2:3 z Rosją Cel został osiągnięty Start w MŚ 2006 w Japonii Polacy zapewnili sobie sobotnim zwycięstwem 3:1 nad Bułgarią. Mecz z Rosją - o pierwsze miejsce w turnieju kwalifikacyjnym - przegrali W meczu z Bułgarią powodów do radości nie brakowało (c) KRZYSZTOF ŁOKAJ

Mocno zbudowany, 33-letni trener Martin Stojew, w czarnym T-shircie i czarnych spodniach, wyglądający na właściciela dobrze prosperującej dyskoteki w Warnie, nie ukrywał, że mecz z Polską jest najważniejszy. Dlatego w trzecim secie piątkowego spotkania z Rosją wycofał z gry najlepszych graczy, by odpoczywali przed sobotnią bitwą.

Do pierwszego seta wyszli ze strony polskiej: Zagumny, Gruszka, Kadziewicz, Gołaś, Włazły, Świderski i libero Ignaczak. Stojew postawił na rutyniarzy: Iwanowa, Cwetanowa, Nikołowa, Konstantinowa, wspartych młodą gwardią: Kazijskim, Salparowem (libero) i rozgrywającym Żekowem.

Dobra okazja

Set był wyrównany do stanu 10:10. Chwilę później udanym blokiem popisał się Łukasz Kadziewicz, a za moment Władimir Nikołow pomylił się przy próbie minięcia polskiego bloku. To była dobra okazja do ataku. Mariusz Wlazły najpierw sprytnie i szczęśliwie przepchnął piłkę na drugą stronę, następnie pokazał, jak się zdobywa serwisowe asy i Polacy prowadzili 14:11. Tej...