Do ostatniej piłki

04 marca 2009 | Sport | Krzysztof Rawa Janusz Pindera
Atakuje  Denis Kalinin (Iskra), blokują  Miguel Falasca  i Daniel Pliński (prawej)
autor zdjęcia: Marian Zubrzycki
źródło: Fotorzepa
Atakuje Denis Kalinin (Iskra), blokują Miguel Falasca i Daniel Pliński (prawej)

Skra Bełchatów wygrała z Iskrą Odicowo 3:2 pierwszy mecz o awans do finałowej czwórki rozgrywek. 12 marca rewanż w Rosji

Chociaż 10 tysięcy ludzi wierzyło w zwycięstwo i mecz przyniósł ogromne emocje, nie można się łudzić, że o awans będzie łatwo. Rosyjska drużyna przegrała najniżej jak można, Giba i koledzy ze swoją publicznością za plecami to będzie bardzo trudna przeszkoda.

Już pierwszy set pokazał, że łódzki mecz może być drogą przez mękę. Była szansa wygranej, może wtedy byłoby trochę łatwiej. W końcówce Skra doprowadziła do remisu 21:21, potem 23:23, ale gdy wynik jest tak równy, decydują indywidualności. Giba zasługuje na swoją pensję – skończył seta asem i trzeba było odrabiać straty.

Skra grała dobrze, wreszcie akcje stały się szybkie, obrony skuteczne i drugi set...