Węglowy korek na przejściach
Za pomysł Ministerstwa Gospodarki zapłacąimporterzy i PKP
Węglowy korek na przejściach
Za pomysł Ministerstwa Gospodarki zapłacąimporterzy i PKP
Węglowy korek na przejściach
Dokończenie 1
Do środy, do południa nie dostaliśmy żadnego zezwolenia -- poinformowała Izabela Sumpor z Haleksu.
Ministerstwo ma na decyzję 30 dni. Zezwolenie wydawane jest na trzy miesiące.
-- Nie wiemy, dlaczego na tak krótki okres. Nasze umowy z dostawcą, rosyjską spółką Atlanta, opiewają na rok. Boimy się, że ministerstwo może nam ograniczyć kwoty wwozowe. A to oznacza dla nas kary umowne. Postój wagonów po stronie rosyjskiej także kosztuje. Nasi odbiorcy, jeżeli nie otrzymają węgla w terminie, mogą wyciągnąć konsekwencje finansowe -- wylicza Izabela Sumpor.
Pod polskie przejścia podjeżdżają kolejne transporty z węglem. Halex przez trzy miesiące ma sprowadzić przez przejście w Braniewie 300 tys. ton, w Medyce, Dorohusku, Hrubieszowie i Małaszewiczach po 90 tys. ton. Drogą morską barkami do Elbląga -- 150 tys. ton, do Gdyni i Gdańska -- łącznie 180 tys. ton.
Wszystko w porządku
Wprowadzenie rozporządzenia Jan Rogala z biura prasowego Ministerstwa Gospodarki tłumaczy koniecznością osłony restrukturyzowanego górnictwa. Twierdzi też, że ostatnio znacznie wzrósł...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta