Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fascynujący mikroświat na fotografiach

19 sierpnia 2011 | Nauka | Krzysztof Urbański
„Miniaturowa pułapka
źródło: LiveScience
„Miniaturowa pułapka". Zastawiona została przez owadożerną roślinę z rodzaju pływaczy. Zdjęcie zrobił Jose R. Almodovar z Uniwersytetu Puerto Rico.
„Nerki kangurowego szczura
źródło: LiveScience
„Nerki kangurowego szczura" – na zdjęciu widać włókna keratyny w cytoplazmie i jądrze komórki. Autor pracy Lynne Chang z Harvardu.
„Czerwony welur
źródło: LiveScience
„Czerwony welur" to zbliżenie „twarzy" pajęczaka z rodziny Trombidiidae, uchwycone przez dr. Davida Maitlanda z Feltwell w Wielkiej Brytanii.
„Komórki krowy
źródło: LiveScience
„Komórki krowy" – zdjęcie tętnicy płucnej, zabarwione, aby było widać aktyny, mitochondria i DNA. Autor – dr Torsten Wittmann z University of San Francisco.

Konkurs „Small World" wkroczył w decydującą fazę. Internauci mogą wybierać najlepsze zdjęcia spośród 100 zakwalifikowanych do finału na stronie www.nikonsmallworld.com. Zwycięzcę plebiscytu poznamy w październiku. Prace wykonane są w technice mikrofotografii lub z użyciem mikroskopu.

1. „Miniaturowa pułapka". Zastawiona została przez owadożerną roślinę z rodzaju pływaczy. Zdjęcie zrobił Jose R. Almodovar z Uniwersytetu Puerto Rico.

2. „Nerki kangurowego szczura" – na zdjęciu widać włókna keratyny w cytoplazmie i jądrze komórki. Autor pracy Lynne Chang z Harvardu.

3. „Czerwony welur" to zbliżenie „twarzy" pajęczaka z rodziny Trombidiidae, uchwycone przez dr. Davida Maitlanda z Feltwell w Wielkiej Brytanii.

4. „Komórki krowy" – zdjęcie tętnicy płucnej, zabarwione, aby było widać aktyny, mitochondria i DNA. Autor – dr Torsten Wittmann z University of San Francisco.

Brak okładki

Wydanie: 9008

Spis treści
Zamów abonament