Wembley zamarło

10 października 1996 | Sport | KG

Anglia -- Polska 2:1

Anglia wygrała z Polską 2:1 w meczu eliminacyjnym mistrzostw świata, rozegranym na stadionie Wembley. Polacy prowadzili 1:0 po golu Marka Citki w 7. minucie. Wyrównał i bramkę na 2:1 zdobył w pierwszej połowie Alan Shearer. Polacy rozegrali najlepszy w historii mecz na Wembley i powinni go wygrać.

W siódmej minucie po prawej stronie boiska piłkę otrzymał Henryk Bałuszyński, podciągnął kilka metrów i dośrodkował. Na polu karnym stało dwóch naszych napastników, Warzycha, a za nim Citko. Ten pierwszy mógł dosięgnąć piłki, ale ją przepuścił. Zmyliło to obu obrońców, stojących przy Polakach i Citko nie miał kłopotów z przyjęciem piłki, ani ze strzałem z kilku metrów. Seaman nic nie mógł poradzić. Wembley zamarł....