Rooney odkupił swoje winy

09 stycznia 2012 | Sport | Tomasz Wacławek

Manchester United wygrał 3:2 z City w Pucharze Anglii. Dziś FIFA przyzna Złotą Piłkę

Derby Manchesteru to w tym sezonie najlepszy lek na nudę.  W trzech meczach padło 17 goli. Niedzielne spotkanie w trzeciej rundzie Pucharu Anglii przypominało otwierający sezon mecz o Tarczę Wspólnoty.  Znów wygrali United, znów 3:2, ale tym razem w drugiej połowie musieli się bronić, a nie atakować.

Do przerwy prowadzili 3:0. Dwie bramki zdobył Wayne Rooney, ucinając plotki na temat konfliktu z Aleksem Fergusonem i transferu do innego klubu (za wyjście do restauracji wbrew zakazowi trenera piłkarz musiał zapłacić 250 tysięcy funtów kary, nie wystąpił przeciw Blackburn). Jednego gola dołożył Danny Welbeck....