Nie ma walca

21 listopada 1996 | Sport | KG

Liga Mistrzów: remis w Łodzi

W swoim piątym meczu w Lidze Mistrzów piłkarze Widzewa zremisowali w Łodzi z Borussią Dortmund 2:2. Do przerwy Widzew prowadził 2:1 i mógł ten mecz wygrać, ale Niemcy byli sprytniejsi.

Tak jak Borussia gra dziś reprezentacja Niemiec. Kiedyś Niemcy rozbijali przeciwników siłą i kondycją, strzelając decydujące gole w końcówkach meczów lub w dogrywkach. Walec parł ciągle do przodu, aż mur wreszcie pękał. Na ostatnich Mistrzostwach Europy Niemcy mieli już w sobie niewiele z walca. To była bardziej inteligentna drużyna, wygrywająca głównie dzięki wyrachowaniu. Sammer z Kohlerem i Reuterem oraz trzema innymi obrońcami myśleli głównie o tym, żeby nie stracić gola. Nigdy, nawet w chwilach zagrożenia Niemcy nie decydowali się na frontalny atak i...