Wsparcie dla powodzian

19 maja 2014 | Sport | Krzysztof Rawa
Novak Djoković turnieju Roland Garros jeszcze nigdy nie wygrał. W Rzymie pokazał, że może to uczynić w tym roku.
źródło: PAP/EPA

Serena Williams wygrała w Rzymie 60. turniej WTA. Novak Djoković znów pięknie pokonał Rafaela Nadala i apelował o pomoc dla ofiar wielkiej wody na Bałkanach.

W meczu Sereny Williams z Sarą Errani (6:3, 6:0) uczucia trybun były po stronie rodaczki, ale rozsądek podpowiadał, że misja Włoszki jest prawie niewykonalna. Pierwszy set trwał jednak 51 minut, Amerykanka grała tyle mocno, co rozrzutnie, więc odrobina nadziei tliła się wśród widzów, choć ta iskra chyba zgasła, gdy przy stanie 3:5 Sara poprosiła o opatrunek na lewym udzie.

Drugi set był sprintem jednej tenisistki po zwycięstwo, 20 minut i po robocie, zakończonej efektownym bekhendem w linię. Trener Patrick Mouratoglou bił brawo na stojąco, Serena w takim bojowym nastroju jest...