Legia z popiołów

28 lipca 2014 | Sport | Tomasz Wacławek
Tabela. Ekstraklasa
źródło: Rzeczpospolita
Cracovia szybko strzeliła Legii bramkę, ale naporu rywali nie wytrzymała i przegrała 1:3
autor zdjęcia: Jacek Bednarczyk
źródło: PAP

Mistrz Polski wreszcie zwycięża. Łukasz Surma wyrównał rekord.

Kiedy już w czwartej minucie meczu z Legią Cracovia objęła prowadzenie, wydawało się, że wróciły koszmary mistrzów Polski. Obrońcy z Warszawy patrzyli bezradnie, jak gospodarze wymieniają dwanaście podań, a Dawid Nowak po pięknej asyście Marcina Budzińskiego pokonuje Dusana Kuciaka.

Legia znów zaczęła spotkanie w eksperymentalnym składzie. Trener Henning Berg przed środowym meczem z Celtikiem Glasgow w eliminacjach Ligi Mistrzów  oszczędzał piłkarzy. W meczowej kadrze nie było m.in. Michała Żyry, Tomasza Brzyskiego i Michała Kucharczyka. Dopiero w drugiej połowie na boisko weszli Ondrej Duda i Ivica Vrdoljak, zmieniając Miroslava Radovicia i Tomasza Jodłowca.

Jodłowiec dał Legii prowadzenie, Vrdoljak ustalił wynik na 3:1, wykorzystując rzut karny. Wcześniej bramkę zdobył Jakub Kosecki, czekał na nią w ekstraklasie od ponad roku. To był pierwszy celny strzał mistrzów Polski, ale – w przeciwieństwie do spotkania z Bełchatowem przy Łazienkowskiej – nie jedyny. – Powstaliśmy z popiołów – cieszył się Marek Saganowski. Radość burzy tylko kontuzja Dusana Kuciaka, który w starciu z Dariuszem Zjawińskim (król...