Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

25 lat wolnej „Rzeczpospolitej”

24 października 2014 | Kraj | Tomasz Krzyżak
Bohaterowie wczorajszej uroczystości w siedzibie „Rzeczpospolitej”: od lewej Tomasz Sobiecki, Robert Lutomski, Krzysztof Kowalski (z tyłu), Mirosław Żukowski, Piotr Kościelniak (z tyłu),  Stefan Szczepłek, Eliza Olczyk, Anna Słojewska, Jerzy Haszczyński (za nim niewidoczny Bartosz Krzyżaniak-Gumowski), Paweł Jabłoński, Jerzy Pilczyński, prezydent RP Bronisław Komorowski, Kazimierz Groblewski, Ewa Czaczkowska, Jacek Lutomski, Jacek Marczyński, Krzysztof Bień, Ewa Usowicz
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Bohaterowie wczorajszej uroczystości w siedzibie „Rzeczpospolitej”: od lewej Tomasz Sobiecki, Robert Lutomski, Krzysztof Kowalski (z tyłu), Mirosław Żukowski, Piotr Kościelniak (z tyłu), Stefan Szczepłek, Eliza Olczyk, Anna Słojewska, Jerzy Haszczyński (za nim niewidoczny Bartosz Krzyżaniak-Gumowski), Paweł Jabłoński, Jerzy Pilczyński, prezydent RP Bronisław Komorowski, Kazimierz Groblewski, Ewa Czaczkowska, Jacek Lutomski, Jacek Marczyński, Krzysztof Bień, Ewa Usowicz

W rocznicę przekazania przez premiera Tadeusza Mazowieckiego „Rzeczpospolitej" w ręce Dariusza Fikusa prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył dziennikarzy i redaktorów zasłużonych dla naszej gazety.

– Trzeba podziękować dziennikarzom „Rzeczpospolitej" za działania, które wiązały się ze służbą państwu polskiemu poprzez mądre korzystanie z polskiej niezależności i wspieranie niełatwych reform, które stały się podstawą polskiego sukcesu. Tytuł ma swój udział w głębokim przekształceniu polskiej rzeczywistości – mówił wczoraj prezydent Bronisław Komorowski w redakcji „Rzeczpospolitej" na uroczystości związanej z 25. rocznicą przekształcenia dziennika rządowego w medium w pełni niezależne.

Stało się to w jesienią 1989 roku. Ówczesny premier Tadeusz Mazowiecki powierzył kierowanie redakcją Dariuszowi Fikusowi, który objął ją 16 października.

W ciągu 25 lat „Rzeczpospolita" stała się jednym z liderów prasy codziennej w Polsce. Jest najczęściej cytowaną gazetą w naszym kraju, bez niej nie wyobrażają sobie pracy ani szefowie firm, ani politycy, ani zwykli czytelnicy. Jest od dawna pismem pierwszego wyboru dla kadry menedżerskiej i kierowniczej.

„Rzeczpospolita" ma swój udział w głębokim przekształceniu polskiej rzeczywistości

– W tym czasie na naszych łamach pisali m.in. Czesław Miłosz, Zbigniew Herbert. W sumie 9150 autorów. Wydaliśmy w tym czasie 7599 numerów – wyliczał Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej". – Wolność, poczucie odpowiedzialności za słowo i za państwo – tym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9975

Wydanie: 9975

Spis treści
Zamów abonament