Goodbye, tani internecie?
Należy dokonać innego podziału (scalenia) sprzedawanych częstotliwości mobilnego internetu LTE, co umożliwi znacznie efektywniejsze, a więc tańsze, ich wykorzystanie – wskazuje były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Witold Kołodziejski
Scena jak z filmu grozy. Jest jesień 2015 r., 115. dzień licytacji. Naprzeciw siebie tuzy rynku telekomunikacyjnego. Stawka olbrzymia, ostatnie wolne częstotliwości LTE. Prawie 7 mld zł w puli.
Autorami scenariusza są najważniejsze urzędy państwowe: Urząd Komunikacji Elektronicznej i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Nagle gaśnie światło. To nie film, to rzeczywistość. Oto obraz trwającej od kilku miesięcy aukcji na częstotliwości internetu mobilnego. Dlaczego cała ta sprawa ma interesować statystycznego Kowalskiego? Może dlatego, że owych 7 mld zł będzie płaconych z jego kieszeni.
Mobilny internet jest ciągle drogi
Większość z nas korzysta lub chce korzystać z mobilnego internetu w smartfonach, laptopach, tabletach. Szkopuł w tym, że jest on drogi. Minuty rozmów są coraz tańsze, ale internet w komórkach stanieć nie chce.
Istotnym składnikiem wysokiej ceny jest opłata, jaką musi wnieść operator do budżetu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta