Światła na Wiktorię

26 stycznia 2016 | Sport | Krzysztof Rawa
Wiktoria Azarenka wygrywała już w Melbourne w latach 2012 i 2013. Była też wówczas (na koniec roku 2012) liderką światowego rankingu. Obecnie zajmuje miejsce 16.
źródło: PAP/EPA

Ćwierćfinały bez Stana Wawrinki, ale z Andym Murrayem, Milosem Raonicem i Wiktorią Azarenką

Czwarta runda zakończona, piąta to już ćwierćfinały rozłożone po połowie na wtorek i środę na Rod Laver Arena. Znaleźli się w nich Andy Murray po spokojnym zwycięstwie nad Bernardem Tomicem i David Ferrer, którego znana waleczność wystarczyła na potęgę serwisu Johna Isnera.

Gra dalej fruwający nad kortem Gael Monfils, któremu trochę się stawiał Andriej Kuzniecow. Chyba najwięcej oczekiwano po meczu Milosa Raonica ze Stanem Wawrinką, i słusznie, bo Kanadyjczyk po pięciu setach pokonał Szwajcara, prezentując przez prawie cztery godziny szybkość i wiarę w siebie.

Spotkanie było atrakcyjne z paru względów: emocje falowały (najpierw dwa sety dla Raonica, potem dwa dla Wawrinki), Kanadyjczyk atakował przy siatce wedle starych wzorów, zrobił wiele, by po raz pierwszy zwyciężyć Szwajcara i dać sygnał, że już ma miejsce wśród kandydatów do wielkoszlemowych sukcesów. Pary: Murray–Ferrer, Raonic–Monfils mogą się podobać.

W turnieju kobiecym Johanna Konta wygrała z Jekateriną Makarową (8:6 w trzecim...

Wydanie: 10353