Trzeci skorzystał

17 października 2016 | Sport | Piotr Żelazny
Rafał Janicki (z lewej) w piątej minucie wyprowadził Lechię na prowadzenie w Lubinie.
autor zdjęcia: Maciej Kulczyński
źródło: PAP

W meczu na szczycie zabrakło przede wszystkim dobrej gry. Na remisie Termaliki z Jagiellonią skorzystała Lechia Gdańsk – nowy lider.

Przed 12. kolejką Bruk – Bet Termalica i Jagiellonia miały tyle samo punktów (po 23) i postanowiły nie robić sobie krzywdy. Nudne spotkanie, w którym dobrego futbolu było jak na lekarstwo, skończyło się bezbramkowym remisem.

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta, nowym liderem została więc Lechia Gdańsk, która pokonała na wyjeździe 2:1 Zagłębie Lubin. Wyniki Lechii pokazują, jak nieprzewidywalna jest nasza liga. Tuż przed przerwą na mecze reprezentacji zespół z Gdańska przyjechał do Warszawy. Porażka w meczu z Legią była bezdyskusyjna – 0:3. Lechia nie wyglądała na tle zespołu Jacka Magiery jak kandydat do mistrzostwa. Można się było spodziewać, że i w Lubinie będzie miała pod górkę. Tymczasem na Dolny Śląsk pojechała jak po swoje.

W pierwszej połowie Lechia zdobyła dwa gole – pierwszego już po pięciu minutach gry Rafał Janicki, drugiego po pół godzinie dołożył Grzegorz Kuświk, wykańczając piękną akcję. To nie wszystko: po strzale z dystansu Rafała Wolskiego piłka odbiła się od poprzeczki, a tuż pod koniec pierwszej połowy goście wyprowadzili szybką kontrę, piłkę po uderzeniu Sławomira Peszki z linii bramkowej wybił Sławomir Jach. Gdyby Lechia schodziła na przerwę prowadząc wyżej, nikt...

Wydanie: 10576