Tarnów pełen startupów
Wydarzenie zdominowali młodzi innowatorzy. Uczestniczący w dyskusjach przedstawiciele rządu podkreślali, że zapał startupowców nie może przegrywać z niechęcią urzędników.
Michał Niewiadomski
W trakcie imprezy odbyły się prezentacje 70 startupów. Reprezentowały one najróżniejsze branże, od fintech i aplikacji medycznych, poprzez roboty, po systemy magazynowania.
Zygmunt Berdychowski, prezes Instytutu Wschodniego, organizator Forum w Tarnowie, podkreślał, że tegoroczna impreza jest rekordowa.
– W tym roku w naszym startupowym konkursie bierze udział 112 innowacyjnych firm, to o 100 proc. więcej niż w roku ubiegłym – mówił.
Do Niemiec jeździmy z robotami
Podczas panelu „Polska 4.0 – kto dodaje gazu, kto zmienia biegi, a kto zaciąga hamulec" Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, zwracał uwagę na potencjał, jaki ma nasz kraj w obszarze innowacji.
– Mamy coraz więcej startupów, cenionych programistów, coraz lepsze zaplecze laboratoryjne na uczelniach i dedykowane programy rozwojowe, m.in. Start in Poland – mówił.
Podkreślał, że należy zmieniać podejście urzędników. – Starania młodych innowatorów nie mogą rozbijać się o urzędnicze zaniedbania i niechęć. Mamy do czynienia z czwartą rewolucją i musimy wziąć w niej aktywny udział – wskazywał.
Jego zdaniem dzięki planowi Morawieckiego możliwe jest dokonanie skoku cywilizacyjnego, dzięki wykorzystaniu innowacji wdrażanych przez młodych startupowców. – Wróciłem właśnie z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta