Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Delegowanie zastępcy do innej pracy na podstawie odrębnej umowy

18 maja 2017 | Praca i ZUS | Sebastian Kryczka

Osoby zatrudnionej w celu zastąpienia nieobecnego pracownika nie można skierować do innej pracy. Jest to możliwe na podstawie dodatkowej umowy.

Usprawiedliwiona nieobecności pracownika daje możliwość zatrudnienia innej osoby na umowę o pracę na czas określony w celu zastępstwa. Zasadą jest, że ta osoba powinna wykonywać czynności nieobecnego pracownika. Czy można jej jednak powierzyć inną pracę na 3 miesiące, jeżeli wymagają tego potrzeby pracodawcy, a nowe zadania są zgodne z jej kwalifikacjami?

Cel zawarcia

Umowa na zastępstwo jest obecnie jedną z umów na czas określony. Od zwykłej umowy terminowej odróżnia ją specyficzny cel – potrzeba zastąpienia pracownika w trakcie jego usprawiedliwionej nieobecności. Ten cel wskazuje, że zakres obowiązków zastępcy powinien co do zasady pokrywać się z tymi, które wykonuje nieobecny pracownik. W przeciwnym razie trudno mówić, że umowa została zawarta w celu zastępstwa....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10752

Wydanie: 10752

Spis treści
Zamów abonament