Internetowi włóczędzy
Media społecznościowe wplatają się w życie zawodowe na wiele sposobów. Przez cyberslacking można stracić nie tylko pracę.
Przeglądanie witryn, czytanie prasy internetowej, wiadomości, zakupy, planowanie urlopów, pogaduszki, gry przeglądarkowe, quizy i przede wszystkim udział w tętniących życiem portalach społecznościowych to grzechy ok. 80 proc. pracowników.
Jeszcze jesteśmy uznawani za bardzo wydajnych pracowników na rynku europejskim, ale młode pokolenie Polaków już ogarnia internetowe włóczęgostwo. Problem jest złożony i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy pracodawcy powinni blokować dostęp do sieci w miejscu pracy.
– To zależy od charakteru zadań. W firmach, gdzie każda minuta zamienia się w wartość dla pracodawcy, czas zobowiązuje. Wtedy blokowanie niektórych witryn jest uzasadnione – mówi Przemysław Lisek, trener zarządzania projektami.
W telemarketingu znacznie łatwiej jest przeliczyć zmarnowane godziny na złotówki. Wystarczy oszacować wartość pracy np. handlowca i pomnożyć ją przez stracone w miesiącu lub roku godziny. Liczby mówią same za siebie. Dlatego niektóre firmy decydują się na duże...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta