W internecie zobaczymy całe zbiory
Nie ma dziś instytucji, która nie docenia życia wirtualnego. Muzea i galerie starają się zdobyć widzów poprzez ciekawe prezentacje na stronach w sieci.
monika kuc
Na kolorowej stronie głównej Muzeum Narodowego – mnw.art.pl – znajdziemy informacje na temat wystaw stałych i czasowych, aktualnych wydarzeń itp. Na ruchomym banerze pojawiają się kadry z kampanii „A ty, co zobaczysz?", w której Marcin Gotart poleca „Bitwę pod Grunwaldem", a Marek Kamiński przekonuje, że sztuka to „podróż w nieznane", zachęcając do odwiedzenia Galerii Faras.
Jest hasło Cyfrowe MNW, gdzie znajdziemy charakterystykę zbiorów muzeum w realu – od antyku do współczesności, obejmującą malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, numizmaty, a także przedmioty sztuki użytkowej oraz wzornictwo. A ponadto 124 wybrane wirtualne pokazy tematyczne, np. „Filiżanki epoki biedermeieru", „Arcydzieła malarstwa polskiego w galeriach stałych", „Galeria sztuki XX i XXI wieku".
Magazyn na wystawie
– Muzea cyfrowe warto tworzyć. Dzięki temu dajemy możliwość zapoznania się z naszymi zbiorami ludziom z całego świata, którzy nie mogą przyjść do muzeum. Galerie mają ograniczoną pojemność, a muzeum cyfrowe daje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta