Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przerwa w zatrudnieniu nie zeruje liczników umów terminowych

12 lipca 2018 | Kadry i Płace | Marek Rotkiewicz

ograniczenia W limitach, który obowiązują obecnie przy zatrudnieniu terminowym, należy uwzględniać umowy na czas określony trwające 22 lutego 2016 r. oraz zawarte po tej dacie.

- Zatrudnialiśmy pracownika w 2014 r. przez 3 miesiące na podstawie umowy na okres próbny i potem przez rok na czas określony (do końca sierpnia 2015 r.). Zatrudniliśmy tę osobę ponownie w 2016 r. od początku marca do końca września (umowa na czas określony) oraz od początku października 2016 r. do końca września 2017 r. (umowa na czas określony). Chcielibyśmy znów ją zatrudnić od początku sierpnia 2018 r. Czy możemy zawrzeć z nią umowę na czas określony? Czy po takiej przerwie tę umowę będzie można uznać za pierwszą w zakresie limitów umów? – pyta czytelnik.

Można zawrzeć z tą osobą jeszcze jedną umowę o pracę na czas określony. Łączny okres tego zatrudnienia nie może przekraczać 14 miesięcy. Nie ma obecnie przepisów pozwalających na „wyzerowanie" umów zawieranych na czas określony w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11100

Wydanie: 11100

Spis treści
Zamów abonament