Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tanie akcje z potencjałem

12 lipca 2018 | Moje pieniądze
Niska wycena niektórych akcji zachęca do zakupów. Korekta nie oszczędziła spółek przemysłowych, ale dzięki temu i w tym segmencie pojawiło się kilka ciekawych okazji.
źródło: AdobeStock
Niska wycena niektórych akcji zachęca do zakupów. Korekta nie oszczędziła spółek przemysłowych, ale dzięki temu i w tym segmencie pojawiło się kilka ciekawych okazji.

gIEŁDA | Korekta na GPW sprawiła, że wyceny wielu spółek zaczęły wyglądać bardzo zachęcająco JACEK mYSIOR

Tegoroczne spadki na szerokim rynku akcji poskutkowały tym, że wiele spółek można kupić znacznie taniej niż kilka miesięcy temu. Na uwagę zasługują przede wszystkim te z nich, które dodatkowo mogą się pochwalić pozytywnymi perspektywami wzrostu. Postanowiliśmy przyjrzeć się spółkom wyróżniającym się relatywnie niskim wskaźnikiem cena/zysk (C/Z) opartym na prognozowanych zyskach 2017 r. Jest on nieco bardziej przydatny niż klasyczny wskaźnik C/Z oparty na historycznych zyskach, ponieważ jest związany z oceną perspektyw finansowych danej spółki.

– Patrząc przez pryzmat samego wskaźnika C/Z na bieżący i kolejny rok dla WIG, wynoszącego odpowiednio około 11,2 oraz 10,15, to w istocie, tak tanio jak obecnie nie było od 2016 r. Z drugiej strony niskie wskaźniki w dużym stopniu odzwierciedlają zachowanie całego koszyka rynków wschodzących, gdyż polskie akcje notują 5–10-proc. dyskonto od kilku kwartałów i niewiele się tu zmienia. Systematyczne odpływy kapitału, zarówno zagranicznego, jak i krajowego, obniżyły wyceny wielu spółek. Niemniej jednak można dostrzec kilka ciekawych małych i średnich firm – zwraca uwagę Sebastian Trojanowski, zarządzający portfelami w TMS Brokers.

Jakie to spółki?

– Wydaje się, że nawet po ostatnich zwyżkach rynek ze zbyt dużym dyskontem wycenia akcje Ciechu. Silnie zdołowane są wyceny spółek budowlanych, co może...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 11100

Wydanie: 11100

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament