Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dochodzenie swoich praw za złe słowa w sieci może być łatwiejsze

23 sierpnia 2018 | Prawo | Magdalena Wątroba

Firma reagująca na nieuczciwą publikację w internecie może wytoczyć powództwo przed sądem, w którego okręgu dostępność strony spowodowała zagrożenie lub naruszenie jego interesu – przypomina ekspert.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na dużą skalę często prowadzą bezpardonową walką z konkurentami. Spółki padają ofiarą czynów nieuczciwej konkurencji, takich jak np. kwestionowanie jakości towarów, a członkowie ich organów naruszeń dóbr osobistych, takich jak np. rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.

Czyn nieuczciwej konkurencji oraz naruszenie dobra osobistego łączy cel: zdyskredytowanie przeciwnika w oczach opinii publicznej. A fałszywa informacja jest najbardziej skuteczna wtedy, kiedy dociera do jak największej liczby odbiorców. W jaki sposób najczęściej popełniane są zatem te czyny? Oczywiście w mediach – prasie drukowanej, telewizji, a w ostatnich latach przede wszystkim w internecie. Gros naruszeń popełnianych jest przez przedsiębiorców na ich własnych stronach internetowych oraz za pośrednictwem portali społecznościowych i branżowych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11135

Wydanie: 11135

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament