Złoto matki

02 lipca 2019 | Sport | Janusz Pindera

W zakończonych w Mińsku II Igrzyskach Europejskich dużym zainteresowaniem cieszył się turniej bokserski. Finałowe walki oglądał m.in. Władimir Putin.

Ale bokserska dominacja Rosji to już przeszłość. Złoty medal zdobył tylko Dagestańczyk Muslim Gadżimagomiedow w wadze ciężkiej (91 kg). W rywalizacji pań żadna z Rosjanek nie stanęła na najwyższym stopniu podium.

W sumie 15 złotych medali (10 w rywalizacji mężczyzn i 5 kobiet) wywalczyli reprezentanci aż 12 krajów, co jest rekordem. W tym gronie jest też Polska za sprawą Karoliny Koszewskiej, najlepszej w wadze półśredniej (69 kg).

37-letnia zawodniczka warszawskiej Legii wygrała w dobrym stylu cztery walki i jak najbardziej zasłużenie zdobyła złoty medal. Czternaście lat temu...

Wydanie: 11395