Riyad Mahrez – narodowy skarb Algierii

16 lipca 2019 | Sport | Piotr Żelazny

Po odpadnięciu reprezentacji gospodarzy Puchar Narodów Afryki toczy się w Egipcie przy pustych trybunach. W finale Algieria zagra w piątek z Senegalem.

Była piąta minuta doliczonego czasu gry, a w półfinale Algieria remisowała z Nigerią 1:1. Sędzia podyktował rzut wolny dla Algierii. Do piłki podszedł Riyad Mahrez – najbardziej znany algierski piłkarz, najwyżej wyceniany, chociaż w Manchesterze City Pepa Guardioli nie odgrywa pierwszoplanowej roli.

Nigeryjczycy niemal całą drużyną stanęli w murze, wiedzieli, że to ostatnia akcja meczu. Pytanie brzmiało tylko, czy będzie dogrywka, czy Mahrez zdobędzie gola. Uderzył idealnie, piłka minęła łukiem mur i wpadła tuż przy słupku do siatki.

Algieria tylko raz grała w finale Pucharu Narodów...

Wydanie: 11407