Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie mają mieszkań ani pieniędzy

13 września 2019 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
W budynku powstało więcej mieszkań, niż zezwalał projekt
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
W budynku powstało więcej mieszkań, niż zezwalał projekt

Deweloper sprzedał lokale na piętrze, które oficjalnie nie istniało. Potem je zlikwidował. Jest wniosek o upadłość spółki.

Ulica Czapelska w Warszawie. Teren jest objęty planem zagospodarowania, który nie dopuszcza zbyt gęstej zabudowy (tzw. wskaźnik intensywności). W maju 2015 r. stołeczny Urząd Miasta wydaje zgodę na wybudowanie pod numerem 25 wielorodzinnego bloku mieszkalnego z lokalami usługowymi na parterze.

Zatwierdzony projekt mówi o czterech kondygnacjach nadziemnych (ostatnie piętro – z antresolami) i jednej podziemnej. Liczba mieszkań: 42. W marcu 2016 r. pozwolenie na budowę przeniesiono na obecnego inwestora. Ale zamiast 42 powstaje 56 mieszkań. Firma – Inwestplan Czapelska 25 – sprzedaje 51 lokali, na trzy kolejne podpisuje umowy przedwstępne.

– Inwestor samowolnie dokonał zamiany antresol nad ostatnią kondygnacją na dodatkowe czwarte piętro (piątą kondygnację) z 14 mieszkaniami – informuje za pośrednictwem rzecznika dzielnicy Jolanta Zakrzewska, główny specjalista wydziału architektury i budownictwa urzędu. – Zmiana jest niezgodna z miejscowym planem i zatwierdzonym projektem budowlanym.

Złudna ochrona

Jedno z mieszkań na ostatnim piętrze, które miało być antresolą, w 2016 r. kupuje nasza Czytelniczka (nazwisko do wiadomości redakcji). Ceny wahają się wtedy od 7,5 do 9 tys. zł za mkw. Dziś są dużo wyższe.

– W umowie inwestor oświadczył, że w budynku powstanie co najmniej 56...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11457

Wydanie: 11457

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament