Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zwolnienia, konkurencja i plany

22 marca 1999 | Ekonomia | GR

PRZEMYSŁ

Zakłady Radiowe Eltra SA w Bydgoszczy

Zwolnienia, konkurencja i plany

Zwolnienia z pracy otrzymało ponad 80 osób z Zakładów Radiowych Eltra SA w Bydgoszczy. W najbliższych miesiącach może odejść ze spółki nawet 170 pracowników. Redukcje te uzasadnia się w Eltrze m. in. potrzebą zwiększenia konkurencyjności firmy.

Na przełomie lat 1998 i 1999 w grupie Eltra pracowało 850 osób i do półrocza ubiegłego roku zwolnień nie było. Firma miała wówczas większą sprzedaż i lepsze wyniki finansowe. Obecnie kondycja przedsiębiorstwa pogorszyła się. Zdecydowano się na zwolnienie grupowe, by m. in. uniknąć bieżących kłopotów.

-- Od 1997 roku, po siedmioletniej przerwie, zainwestowaliśmy sporo m. in. w maszyny, urządzenia, informatykę -- powiedział Piotr Terlecki, prezes Zakładów Radiowych Eltra SA w Bydgoszczy. -- W zeszłym roku na ten cel przeznaczyliśmy około 10 proc. naszych przychodów. Każda zakupiona maszyna powodowała sprzedaż lub złomowanie kilku starych, co sprawiło, że zbędnych stało się wiele stanowisk pracy.

Kierunki rozwoju

Ocenia się, że nadwyżkę zatrudnienia spowodowała również głęboka dywersyfikacja produktu w Eltrze. Jeszcze w 1994 roku sprzęt elektroinstalacyjny (m. in. wyłączniki, gniazda zasilające) stanowił 9, 9 proc. obrotów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1652

Spis treści
Zamów abonament