Powtórka z historii

05 lipca 1999 | Sport | MC

ME KOSZYKARZY

1. Włochy, 2. Hiszpania, 3. Jugosławia - Gregor Fucka najlepszym zawodnikiem

Koszykarze Włoch po raz drugi w historii rozgrywek o mistrzostwo Europy stanęli na najwyższym podium. W finałowym meczu w Paryżu wygrali z Hiszpanią 64:56 (32:24). Brązowe medale przypadły obrońcom tytułu i aktualnym mistrzom świata, Jugosłowianom, którzy pokonali Francję 74:62 (33:26). Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Włoch Gregor Fucka.

Włosi przystępowali do finałowego meczu jako wicemistrzowie Europy i pogromcy Jugosławii w półfinale. Szkoleniowiec Włochów, Jugosłowianin Bogdan Tanjevic, zapowiadał, że mecz finałowy jego podopieczni wygrają różnicą 20 - 30 punktów. Słowa trenera sprawdzały się do 34. minuty, gdy jego zespół prowadził 52:33. W końcówce Hiszpanie, którzy do tej pory nie mogli się wstrzelić do kosza rywali (do przerwy trafili tylko cztery rzuty z gry na 18 prób), wreszcie poprawili celowniki. Po dwóch kolejnych rzutach za trzy punkty Alfonso Reyesa i rozgrywającego Joventutu Badalona, Ivana Corralesa,...