Napięcie do końca

02 sierpnia 1999 | Sport | AM

Grand Prix Anglii: Tomasz Gollob ósmy w Coventry

Czwarty, rozegrany w Coventry (Anglia), turniej Grand Prix wygrał mistrz świata Szwed Tony Rickardsson przed - niespodzianka - Brytyjczykiem Chrisem Louisem, byłym mistrzem świata Amerykaninem Gregiem Hancockiem i czterokrotnym mistrzem Duńczykiem Hansem Nielsenem. Tomasz Gollob w finale pocieszenia nie dojechał do mety. Robert Dados zajął ostatnie 24. miejsce.

Polak zdobył tylko 10 pkt., wprawdzie zachował 9-punktową przewagę, ale jego najgroźniejszym rywalem do tegorocznego tytułu mistrza świata nie jest już Jimmy Nilsen, lecz Tony Rickardsson. Ci, którzy już widzieli Golloba w mistrzowskiej koronie, srodze się zawiedli. Okazuje się, na przykładzie Rickardssona, że w jednym turnieju można do Golloba odrobić aż 15 pkt....