15 września 2000 | Sport | AŁ

PUCHAR UEFA

Trzy bramki Amiki na Kaukazie

• Hoop Polonia - Udinese 0:1
  • Ruch Chorzów - Inter Mediolan 0:3 W pierwszym meczu I rundy Pucharu UEFA Amica Wronki pokonała w spotkaniu wyjazdowym Ałanię Władykaukaz 3:0 (1:0) i ma duże szanse awansu do dalszych gier. Przeciwnik Amiki nie jest tak słabą drużyną piłkarską, jak wskazywałby wynik.

Dobrze, że Paweł Kryszałowicz jest nareszcie zdrowy. Ten piłkarz strzelił pierwszą bramkę dla Amiki właściwie sam, kiwając jednego obrońcę, a kiedy miał przed sobą drugiego, posłał mu piłkę między nogami. Strzał nie był specjalnie silny, ale bramkarz Ałanii nic nie widział. Dodajmy, że strzał Kryszałowicza nie był wcale przypadkowy i piłkarz dobrze wiedział, gdzie posyła piłkę.

Zanim Kryszałowicz strzelił bramkę, piłkarze Ałanii czuli się bardzo swobodnie, bez przerwy atakowali i mieli kilka wybornych okazji, by prowadzić. W ich barwach gra Brazylijczyk Paulo Emilio, który nie tylko dobrze mija, ale czasem także dobrze podaje, a Brazylijczycy niechętnie to robią, o czym wiemy z meczów polskiej ligi. Między innymi dzięki niemu Ałania mogła prowadzić przed przerwą przynajmniej różnicą dwóch bramek.

Na szczęście Grzegorz Król zdobył drugą bramkę zaraz po przerwie i właściwie było po meczu.