Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gembarowski przeprasza, SDP protestuje

09 października 2000 | Kraj | EO

WYBORY

Po rozmowie z Krzaklewskim w TVP

Gembarowski przeprasza, SDP protestuje

Piotr Gembarowski, prowadząc w miniony piątek w programie I TVP rozmowę z Marianem Krzaklewskim, zachował się w sposób urągający zasadom profesjonalizmu i etyki zawodowej - uważa zarząd koła Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w TVP. Piotr Gembarowski przyznaje, że podczas rozmowy uległ emocjom, za co przeprosił Mariana Krzaklewskiego i telewidzów.

- Redaktor Gembarowski nie funkcjonuje samodzielnie, ma swoich współpracowników i przełożonych. Gdyby nie atmosfera przyzwolenia na tego typu postępowanie, taki program nigdy by nie powstał - czytamy w oświadczeniu koła SDP.

Sam zainteresowany tłumaczy, że jego błąd polegał na tym, iż nazbyt gorliwie próbował wyegzekwować odpowiedzi na zadane pytania. Wszelkie dane, którymi się posługiwał, pochodziły - jak wyjaśnia - z prasy.

Przypomnijmy, że rzecznik rządu zaprotestował przeciwko podawaniu nieprawdziwych danych i powoływaniu się przy tym na Rządowe Centrum Studiów Strategicznych. Piotr Gembarowski został zawieszony w obowiązkach służbowych w dniu emisji audycji. E.O.

Brak okładki

Wydanie: 2134

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament