Złoto Cwaliny

05 grudnia 1994 | Gazeta | KG

Pływackie ME

Dwa medale zdobyli polscy pływacy na mistrzostwach Europy w sprincie, rozegranych w Stavanger w Norwegii. Krzysztof Cwalina był pierwszy w wyścigu na 50 m st. dowolnym, natomiast Dagmara Komorowicz zajęła drugie miejsce na 50 m st. grzbietowym.

Ewa Gałązka (50 m st. motylkowym) i Mariusz Siembida (50 m st. grzbietowym) zajęli miejsca tuż za podium, Przemysław Wilant był piąty na 50 m st. grzbietowym, a Izabela Burczyk -- szósta na 50 m st. grzbietowym. Start polskiej ekipy był więc bardzo udany.

Cwalina, który przyjechał na te zawody bezpośrednio z USA, gdzie studiuje, uzyskał najlepsze czasy w eliminacjach i półfinale. W finale wyprzedził następnego na mecie o prawie pół sekundy, co na tak krótkim dystansie jest olbrzymią przewagą.