Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kasy czy banki

05 grudnia 1994 | Ekonomia | PJ

Banki spółdzielcze w Monitorze Polskim

Kasy czy banki

Dość powszechnie przyjmuje się, że sektor spółdzielczy jest najsłabszą częścią polskiego systemu bankowego. Niewielkie banki dzielą kłopoty swoich klientów, którymi zazwyczaj są gospodarstwa rolne i niewielkie lokalne przedsiębiorstwa. Do początku grudnia swoje wyniki z 1993 r. o głosiło w Monitorze Polskim zaledwie 129 banków spółdzielczych a więc około 7, 5 proc. ogólnej ich liczby. Zdaje się, iż NBP uważa, że lepiej publikować wyniki późno niż wcale, gdyż na przełomie listopada i grudnia bank centralny zaczął prowadzić rozmowy w sprawie obniżenia opłat za ogłaszanie wyników banków spółdzielczych w MP.

Nie słabnące tempo wydawania decyzji prezesa NBP o zawieszaniu kolejnych banków spółdzielczych świadczy o tym, że przemiany w sektorze banków spółdzielczych nie ustają i w br. sytuacja w wielu z nich pogarsza się. Mimo to chcielibyśmy zaprezentować niektóre informacje o strukturze bilansów i rachunku wyników banków spółdzielczych z ub. r. pokazujące, że już wówczas zachodziły w nich bardzo ciekawe, i często niekorzystne, przemiany.

Na minusie

Oprócz 129 banków spółdzielczych, których bilans i rachunek wyników został...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 340

Spis treści
Zamów abonament