Na pocieszenie

11 maja 2002 | Sport | WM

Hokejowe MŚ 3. Szwecja

Hokeiści Szwecji, po zwycięstwie 5:3 nad Finlandią, zdobyli brązowe medale mistrzostw świata. W sobotę w Goeteborgu finał Rosja - Słowacja.

Szwedzi mieli z Finami grać o złoto, a tymczasem przyszło im spotkać się dzień wcześniej - w meczu o trzecie miejsce, nie bez racji zwanym meczem pocieszenia. Szansę na otarcie łez po przegranych półfinałach lepiej wykorzystali gospodarze turnieju, choć na początku II tercji Finowie prowadzili 3:0. Później jednak role odwróciły się i gole strzelali tylko Szwedzi. Skończyli na pięciu.

Mecze tych drużyn to są zawsze spotkania "podwyższonego ryzyka" i nie inaczej było w piątek. Finowie otrzymali w sumie 16 minut kar, a Szwedzi - 24. Jak zwykle nie żałowali sobie. W.M.

O 3. miejsce: - Szwecja - Finlandia 5:3 (0:2, 3:1, 2:0). Bramki - dla Szwecji: Th. Rhodin (39, 54), J. Davidsson (24), M. Weihandl (35), N. Falk (60); dla Finlandii: T. Kallio (5), N. Hagman (9), K. Rintanen (22).