Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Różnice i podobieństwa

03 czerwca 2002 | Prawo | MN
źródło: Nieznane

Centra dystrybucji towarów w Unii i Polsce

Różnice i podobieństwa

RYS. JACEK FRANKOWSKI

MIECZYSŁAW NOGAJ

Kodeks celny ograniczył rodzaje składów celnych możliwych do założenia w Polsce. Trzeba to zmienić, aby firmy działające w Polsce mogły korzystać z podobnych możliwości, jakie mają na rynku unijnym.

Scentralizowane centra dystrybucji towarów, powszechne w krajach Unii Europejskiej, mają ułatwiać przepływ towarów do odbiorcy końcowego. Firmy wykorzystują je też do usprawnienia ruchu towarów w ramach swoich struktur. Pozwala to zmniejszyć koszty przesyłek oraz skrócić czas dostawy towarów od producenta do odbiorcy, a przez to poprawić konkurencyjność dostaw na danym rynku. Centra obsługują cały proces dystrybucji towarów: zbierane są w nich zamówienia, dokonuje się przeładunku towarów i ich oznaczania dostosowanego do lokalnych wymagań, bada jakość towaru, szacuje jego wartość i organizuje dostawy do klientów.

Scentralizowanie funkcji dystrybucyjnych daje firmom możliwość elastycznego działania i reagowania stosownie do sygnałów rynku. Zgromadzenie zapasów towarów w jednym miejscu pozwala zmniejszyć liczbę magazynów. Poprzez scentralizowanie systemów zamówień, obsługi gwarancyjnej i towarów obniża się też...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2634

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament