Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nieautomat

10 stycznia 1995 | Nauka i Technika | KK

Nieautomat

Geny są w modzie. Większość z nich pozostaje nie zbadanych, a więc -- a priori -- zdolnych do wszystkiego. Specjaliści amerykańscy uważają, że geny odpowiadają za skłonności kryminalne, homoseksualne, a ostatnio odzywają się głosy, że nawet niewierność zależy od genów. Boris Cyrulnik, etolog o międzynarodowej reputacji, udzielił wywiadu tygodnikowi "L'Evenement du jeudi" (530/ 1994) , w którym tłumaczy francuskim czytelnikom, że człowiek nie jest tylko kłębkiem genów. Warto, by również polscy czytelnicy poznali tok rozumowania Borisa Cyrulnika.

-- Makakom wystarcza trzy do pięciu ruchów miednicą, aby osiągnąć wytrysk, natomiast goryle są nieejakulacyjne. Zachowania seksualne są zaprogramowane genetycznie. Pod tym względem człowiek plasuje się dziwnie, pomiędzy makakiem a szympansem, to znaczy pomiędzy trzema ruchami bioder a trzema godzinami coitus ininterruptus. -- Ale nas, ludzi nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 372

Spis treści
Zamów abonament