Ikast FS -- Montex 19:17

23 stycznia 1995 | Sport | MC

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu europejskiego Pucharu Miast w piłce ręcznej kobiet zawodniczki Montexu Lublin przegrały na wyjeździe z duńskim zespołem Ikast FS 17:19 (9:10) . Niewielka przegrana z zespołem, w którym występują cztery reprezentantki Danii (aktualnego mistrza Europy i wicemistrza świata) i który w swojej lidze zajmuje drugie miejsce, otwiera przed Polkami szansę awansu do półfinału. Zadecyduje o tym mecz rewanżowy w najbliższą niedzielę w Lublinie.

W Ikaście lublinianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0 i 6:2 w 13. minucie. Potem siedem kolejnych bramek strzeliły Dunki, wykorzystując przewagę liczebną po karach zawodniczek polskich. W drugiej połowie od stanu 11:11 rywalki znów wykorzystały podobną sytuację, gdy kary otrzymały najpierw Iwona Nabożna, potem Monika Studzińska, uzyskując czterobramkowe prowadzenie 15:11. W końcówce Polki zagrały skuteczniej w obronie, gdzie wyróżniła się