Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polityka przeszkadza gospodarce

23 stycznia 1995 | Ekonomia | GŁ

Hungar Hotels i węgierska prywatyzacja

Polityka przeszkadza gospodarce

Nie słabnie na Węgrzech spór o to, czy w konflikcie o wysokość ceny za 51 proc. 15 obiektów sieci Hungar Hotels rację miał premier Gyula Horn czy też Ferenc Bartha, zdymisjonowany pełnomocnik rządu ds. prywatyzacji. Sprawa ta stała się jednocześnie okazją do publicznej prezentacji licznych opinii na temat stanu węgierskich zmian własnościowych, których tempo w ostatnim półroczu znacznie spowolniało.

Ferenc Bartha, co zrozumiałe, gdzie może broni decyzji Agencji Majątku Państwowego (AMP) , która gotowa była sprzedać American General Hospitality większościowy pakiet akcji HH za 57, 5 mln USD z dodatkową gwarancją wyłożenia przez Amerykanów 19 mln USD na remonty i modernizację tych hoteli.

Dobra czy zła oferta

B. pełnomocnik Horna ds. prywatyzacji, Ferenc Bartha, sprawujący nadal kierowniczą rolę w zarządzie AMP, za niepoważną uznał ofertę w wysokości 240 mln USD, którą złożyła szwajcarska spółka Refalia AG. Jej dokumentowi Bartha wytknął "fachowe nonsensy i. .. błędy ortograficzne".

Z reporterskiego rozeznania, podjętego na terenie Szwajcarii przez węgierską agencję prasową MTI, wynika, że Refalia jako firma, dysponująca kapitałem podstawowym 100 tys. franków szwajcarskich, jest typowym pośrednikiem....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 383

Spis treści
Zamów abonament