Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skuteczne morze

19 listopada 2004 | Moje Podróże | DR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Dżerba Talasoterapia to wielka i rozleniwiająca przyjemność

Skuteczne morze

Informacje praktyczne

Po zabiegach na zakupy. Największym powodzeniem wśród kuracjuszek cieszą się wzorzyste chusty

Zaledwie trzy godziny lotu dzielą Polskę od tunezyjskiej wyspy Dżerba, gdzie można się opalać i kąpać w morzu przez cały rok. Działa tam wiele ośrodków talasoterapii - oferujących kurację słoną wodą z dodatkiem wyciągów z alg i bogatego w minerały śródziemnomorskiego błota.

Rozświetlone kurorty, hotele z basenami, hałaśliwi kupcy na bazarach, przejażdżki wielbłądem po pustyni, rzymskie zabytki i wykute w skale domy Berberów. Tak kojarzy się Tunezja - ulubiony kraj francuskich turystów i amerykańskich filmowców. Ale gorący klimat i pozostałości po superprodukcji "Gwiezdne wojny" przestały już kusić. Tunezyjczycy znaleźli na to sposób: talasoterapia. Tysiące pań i panów z Europy przyjeżdżają tu, aby zregenerować siły i poddać się odnowie biologicznej.

Dobroczynne błoto

Słowo talasoterapia pochodzi z języka greckiego - thalassa oznacza morze. Ten modny sposób leczenia i pielęgnacji ciała polega na zastosowaniu wody morskiej, soli i leczniczego mułu oraz wyciągów z różnych rodzajów alg. Na Dżerbie centra talasoterapii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3385

Spis treści
Zamów abonament