Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyższe szkoły handlu

07 czerwca 2005 | Warszawa | AS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

NIERUCHOMOŚCI Wyższe szkoły handlu Warszawskie uczelnie pozbywają się majątku. Sprzedają ziemię, stare magazyny i nieczynne kotłownie. Rektorzy zyski liczą w milionach złotych (c) RAFAŁ GUZ

Eksperci są zgodni: uczelnie mogą rządzić rynkiem nieruchomości w mieście. To władze szkół wyższych, a nie developerzy decydują, gdzie będą budowane mieszkania i biura. Do szkół należy bowiem prawie 400 ha ziem. Tereny te w każdej chwili mogą zostać sprzedane pod inwestycje.

-W Warszawie coraz trudniej znaleźć wolne działki. Tereny, które wystawiają szkoły, są łakomym kąskiem dla inwestorów. Na pewno pojawienie się na rynku takiej ilości gruntów wpłynie na jego kształt i stawki. Pieniądze, które inwestorzy zapłacą za ziemie, na długo będą wyznaczać ceny gruntów w okolicy - uważa Marcin Jańczuk z firmy Polanowscy Nieruchomości.

Kontroli nad tym, które z działek pójdą pod młotek, nie ma ani Ratusz, ani Ministerstwo Edukacji. -Uczelnie mogą swobodnie rozporządzać swoim majątkiem - wyjaśnia Mieczysław Grabianowski, rzecznik ministerstwa. -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3552

Spis treści
Zamów abonament