Legia nowym liderem

13 marca 2006 | Sport | KG
źródło: Nieznane

PIERWSZA LIGA PIŁKARSKA Remis w derbach Krakowa. Trzy gole w siatce brazylijskiej Pogoni Legia nowym liderem Wisła przez prawie całą drugą połowę grała z przewagą jednego zawodnika, ale nie strzeliła Cracovii drugiej bramki. Legia rozgromiła w Grodzisku Groclin Polonia - Kolporter 1:1. Grzegorz Piechna nie strzelił bramki na Konwiktorskiej. Z lewej obrońca Polonii Branko Hucika (c) PIOTR NOWAK CRACOVIA - WISŁA KRAKÓW 1:1 (1:0) GŁOWĄ W MUR

Wisła miała przewagę przez cały mecz, jednak przed polem karnym Cracovii spotykała mur nie do przebycia, za co swoim zawodnikom był wdzięczny trener gospodarzy Albin Mikulski. Wystarczyła jedna akcja Cracovii, a właściwie jeden błąd, niegodny mistrzów Polski, by Wisła musiała odrabiać straty. Dariusz Pawlusiński dośrodkował na pole karne prawie z linii środkowej, do główki wyskoczył Maciej Stolarczyk, ale minął się z piłką, po nim podobna przykrość spotkała Tomasza Kłosa i kadrowicz Piotr Giza otrzymał prezent, z którego potrafił skorzystać. Odwrócił się i strzelił w róg bramki.

Była 25. minuta i chyba nikt nie przypuszczał, że od tej pory mecz będzie się toczył według jednego scenariusza - Wisła atakowała, a Cracovia robiła wszystko, by gola nie stracić. Wyrównanie nastąpiło w 50. minucie, gdy po rzucie wolnym do główki doszedł Tomasz Kłos, ale później Wisła biła głową w mur. Od 54. minuty czyniła to z przewagą jednego zawodnika,...