Sam przeciw wszystkim

31 lipca 2006 | Sport | MP PW
źródło: Nieznane

1. KOLEJKA I LIGI PIŁKARSKIEJ Zwycięstwa mistrza, wicemistrza i łódzkich klubów Sam przeciw wszystkim Broniąca tytułu Legia pokonała Cracovię, Wisła Kraków męczyła się z Górnikiem Zabrze, ale również wygrała. Pierwszym liderem ekstraklasy został wracający do niej po sześciu latach ŁKS, który strzelił aż cztery bramki Pogoni Legia — Cracovia. Jacek Wiśniewski (z lewej) i strzelec ostatniej bramki w warszawskim meczu - Roger (c) MARCIN ŁOBACZEWSKI WISŁA KRAKÓW - GÓRNIK ZABRZE 1:0 (1:0) BAŁAGAN NA BOISKU

Do zwycięstwa nad Górnikiem, który ma najmniejszy budżet w lidze i najsłabszych piłkarzy, wicemistrz Polski potrzebował przypadkowego rzutu karnego. Jean Paulista w 21. minucie umiejętnie potknął się o rękę Sławomira Jarczyka, który padł na boisko po zgodnym z przepisami wślizgu, a brazylijski obrońca Cleber, sprowadzony przed sezonem z Vitorii Guimaraes, strzelił z jedenastu metrów. Wisła dopiero po przerwie zapanowała nad bałaganem na boisku, w pierwszej połowie groźniejszy był Górnik. Przez długie minuty na boisku nie działo się nic interesującego, a trener Dan Petrescu mówił po meczu, że stojąc przy ławce, spocił się bardziej niż jego piłkarze. - Niektórzy z nich nie zasłużyli na to, by zakładać koszulkę Wisły - narzekał, ale nie chciał wymienić nazwisk. Trener Wisły cały czas daje do zrozumienia, że w krakowskim klubie musi walczyć...