HAYDEN WYGRAŁ Z ROSSIM

30 października 2006 | Sport | MC

W SKRÓCIE HAYDEN WYGRAŁ Z ROSSIM

Nicky Hayden (Honda) po raz pierwszy został mistrzem świata w motocyklowej klasie MotoGP. 25-letni Amerykanin zajął w niedzielę trzecie miejsce w kończącym sezon wyścigu o Grand Prix Walencji. Zwyciężył Australijczyk Troy Bayliss ( Ducati). Pecha miał broniący tytułu pięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi ( Yamaha), lider klasyfikacji przed niedzielnym wyścigiem o 8 punktów przed Haydenem. Włoch stracił jednak panowanie nad motocyklem na piątym okrążeniu, znalazł się na chwilę poza torem, w wyniku czego spadł na koniec stawki i zajął dopiero 13. miejsce, zdobywając zaledwie trzy punkty. W klasie 250 ccm tytuł zapewnił sobie Hiszpan Jorge Lorenzo ( Aprilia).