Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kontakt aresztowanego z najbliższymi - reguła czy wyjątek

22 stycznia 2007 | Prawo | DF

REAKCJE Wniosek rzecznika praw obywatelskich Kontakt aresztowanego z najbliższymi - reguła czy wyjątek Artykuł "Widzenie z aresztowanym - reguła czy wyjątek" ("Rz" z 5 stycznia) wywołał różne, niejednokrotnie sprzeczne reakcje. Prezentujemy dwie odmienne opinie. Być może różnice wyjaśnia to, iż pierwsza pochodzi od asesora w prokuraturze, drugą nadesłała zaś żona tymczasowo aresztowanego.

Inicjatywa rzecznika praw obywatelskich z mojego punktu widzenia (jestem asesorem w prokuraturze) jest raczej chybiona. Szkoda, że ani rzecznik, ani autorka artykułu nie wspomnieli o tym, jak ważna jest izolacja aresztowanych. Nikt też nie powiedział o wszechobecnych w aresztach grypsach, nie było mowy, ile nielegalnych treści aresztowani starają się pomieścić w listach. Ile w związku z tym rzeczy się wykreśla, ile listów zostaje zatrzymanych. Kto jak nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4047

Spis treści
Zamów abonament