Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Planowanie czasu pracy i wolnych dni

05 lutego 2007 | Prawo | MG
źródło: Nieznane

RZECZPOSPOLITA CZYTELNIKÓW Planowanie czasu pracy i wolnych dni Jak zaplanować czas pracy zatrudnionych na niepełny etat? Jak rozliczać czas pracy w podróży służbowej? Czy inwalidzi mogą pracować na zmiany? Nasza ekspertka odpowiadała na te i inne pytania czytelników związane z czasem pracy. Na część etatu Jak zaplanować czas pracy zatrudnionych na niepełny etat? Czy można go rozliczać, dzieląc na dwa odrębne okresy rozliczeniowe? Na przykład w styczniu o 4 godziny mniej pracy, a w lutym o 4 godziny więcej? nie

Czas pracy rozliczany jest zawsze w odniesieniu do pełnego okresu rozliczeniowego. Jeżeli pracownik jest zatrudniony na 1/2 etatu w miesięcznym okresie rozliczeniowym, to nie może pracować dłużej niż liczba godzin wynikająca z obowiązującego wymiaru czasu pracy na ten miesiąc. Pracodawca nie może zatem zwiększyć w jednym miesiącu liczby godzin o 4 godziny po to, by w następnym miesiącu czas pracy zatrudnionego było 4 godziny krótszy. Czas pracy rozlicza się bowiem w odniesieniu do każdego okresu rozliczeniowego odrębnie. Zwiększenie liczby godzin pracy w jednym miesiącu oraz odpowiednie zmniejszenie w kolejnym możliwe jest jedynie w dłuższych okresach rozliczeniowych.

Oto przykład możliwych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4059

Spis treści
Zamów abonament