Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najmrodzki zginął w wypadku

02 września 1995 | Prawo | SW

Najmrodzki zginął w wypadku

Zdzisław Najmrodzki, głośny przestępca, zginął w wypadku samochodowym 12 km za Mławą (woj. ciechanowskie) -- poinformował nas nadkom. Stanisław Osiecki, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Ciechanowie. Przyczyną wypadku były najprawdopodobniej złe warunki atmosferyczne.

W czwartek przed godz. 17 prowadzone przez Najmrodzkiego BMW wpadło w poślizg i najechało na jadący z przeciwka samochód ciężarowy liaz. Podróżujący wraz znim 14-letni Marcin S. i 12-letni Tomasz S. , synowie przyjaciela, także zginęli na miejscu. Identyfikacja Najmrodzkiego była utrudniona, ponieważ w ostatnim czasie zmienił on nazwisko na panieńskie matki. Tożsamość ofiary potwierdził jednak ojciec zmarłych chłopców.

Zdzisław Najmrodzki, nazywany królem złodziei, wsławił się 29 ucieczkami, m. in. z sądów, aresztów, więzień, konwojów. Podczas najbardziej spektakularnej ucieczki -- w 1989 r. -- areszt w Gliwicach opuścił przez przygotowany wcześniej podkop. Skazany był łącznie na 20 lat więzienia za kradzieże isiedem za ucieczki. W więzieniu odsiedział jedenaście lat. W grudniu ub. r. wyszedł na wolność ułaskawiony przez prezydenta RP.

WIK

Brak okładki

Wydanie: 571

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament