Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cień Radiokomitetu

28 lutego 1996 | Gazeta | WG

Cień Radiokomitetu

Waldemar Gasper

Zarząd TVP większością jednego głosu, przy sprzeciwie Wiesława Walendziaka, nie przedłużył kontraktu Dyrektora Programu 1 TVP S. A. Macieja Pawlickiego. Aprzecież, jeśli spojrzeć na wyniki osiągnięte przez Jedynkę w czasie dwuletniej kadencji Macieja Pawlickiego, to należałoby mówić o odniesieniu wymiernego sukcesu.

Średnia dzienna widownia Programu 1 wzrosła z 77 proc. w 1993 roku do 83 proc. w 1995 (średnia widownia "niekontrowersyjnej" Dwójki spadła w analogicznym okresie z 62 proc. do 58 proc) . Nastąpił też wzrost ocen wszystkich typów emitowanych przez nas audycji. Wzrost widowni nastąpił mimo znacznego, w stosunku do 1993 roku, zwiększenia czasu emisji gatunków niekomercyjnych (w 1995 roku stanowiły one 50 proc. naszej oferty przy 45 proc. w Dwójce) .

Oskarżenia o finansową niefrasobliwość nowych redaktorów Jedynki formułowano wbrew ogólnodostępnym danym pokazującym, że Program 1 uzyskał ponad 80% dochodów reklamowych całej TVP S. A. -- firmy, która w 1994 roku, zarobiła dla budżetu państwa ponad bilion starych złotych z samego tylko tytułu odprowadzonego podatku dochodowego. Jedna godzina emitowanego programu kosztowała w Jedynce 144 mln starych złotych (w Dwójce 220 mln st. zł) . Każda złotówka zainwestowana w produkcję Jedynki przyniosła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 686

Spis treści
Zamów abonament